Expedice Karakoram 2014 (+foto)

Středa 23.4.2014 byla pro 50 žáků školy Jitřní výjimečným dnem. Po roce se totiž vydali na zajímavou outdoorovou akci v lanovém centru nazvanou „Expedice Karakoram“. Tuto soutěž si můžete představit jako skutečnou expediční výpravu na nejvyšší vrcholky světa – třeba zrovna do pohoří Karakoram. Úkolem našich týmů bylo být nejlepší, tedy vylézt co nejvýše.

 

 

Body šly získat za zdolání překážek v lanovém centru, za ty lehčí méně a za ty těžší pak více (daly se ještě znásobit tím, že tým splnil doplňkové úkoly na zemi).

Za školu Jitřní letos soutěžilo 7 týmů. Nejlepší byly z 9.A a 7.A. Tito žáci vybojovali výrazně více bodů, než ostatní. Hlavní zásluhu na tom měla spolupráce členů v týmu, správně zvolená strategie a také fyzická kondice a odvaha pro překonávání lanových překážek.

Ostatní družstva z Jitřní na tom byla také dobře. Přesto, že se šesťáci, jako elévové, teprve rozkoukávali, vedli si neobyčejně dobře. Jsem přesvědčen, že se jim soutěž líbila a že se zase o kousek lépe poznali, třeba i v jiných situacích, než jsou ze školy běžně zvyklí.

 

ZŠ Jitřní, Expedice Karakoram

 

Soutěže Expedice Karakoram se pravidelně zúčastňujeme již od roku 2009. Letos tedy po šesté! Těší mě, že má u dětí příznivý ohlas. Zvítězit asi mohou jen ti nejzdatnější, ale užít si ji mohou i děti méně zdatné. Expedice Karakoram rozvíjí přátelství, spolupráci i vzájemnou důvěru.

David Gajdošík, koordinátor soutěže